1. pl
  2. en

O autorze:

Wojciech Jędrosz

BIM Manager

 

Architekt mający doświadczenie w pracy jako BIM menedżer, BIM koordynator i modeler BIM. Odpowiedzialny za ustalenia wymagań informacyjnych BIM i asystę techniczną.

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

25 października 2021

Biblioteki BIM - ATT: Klapa (Access Cover)

Wielu producentów komponentów budowlanych wciąż jeszcze nie jest świadoma jak wiele możliwości płynie z posiadania cyfrowych modeli swoich produktów. 

 

Czas pandemii dodatkowo przyspieszył proces cyfryzacji dla większości branż. Praca zdalna stając się codziennością wielu osób wymogła zastosowanie cyfrowych narzędzi, a co za tym idzie wiele usprawnień i automatyzacji, w tym również minimalizowanie błędów. Podobnie sytuacja wygląda w branży architektoniczno- budowlanej. Z badań wśród architektów ponad 50% deklaruje wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz zdalnego modelu pracy. 

 

Projektanci cenią sobie w łatwy dostęp do parametrów, dobrą jakość modeli przy niewielkim rozmiarze pliku, dzięki czemu ich praca staje się szybsza i bardziej wydajna.

 

Dlatego przy modelowaniu bibliotek BIM Klapy dla ATT wzięliśmy pod uwagę potrzeby poszczególnych osób zaangażowanych w  proces i stworzyliśmy niewielki plik, który zawiera wszystkie niezbędne informacje. Cyfrowe modele BIM pozwoliły na zapisanie takich parametrów jak na przykład materiał, z jakiego wykonano klapy. W przypadku klapy ATT jest to austenityczna stal nierdzewna o oznaczeniach AISI3014, EN 1.4301 i AISI316L, EN 1.4404

 

 

 

 

Modele posiadają również wpisane dostępne wymiary produktu od 400x400 [mm] do 800x2400 [mm].

Zawierają również informację na temat możliwości wyboru wariantu klapy pomiędzy: 

 

  • z kratą zabezpieczającą

  • z wentylacją

  • z ociepleniem

  • z podnośnikami malowanymi/galwanizowanymi/stal nierdzewna

 

 

 

 

 

Daje to możliwość naniesienia zmian bezpośrednio na etapie projektowania i zwiększa szanse na finalne wykorzystanie produktów w projekcie budowlanym.

Istotną funkcjonalnością przy tworzeniu bibliotek BIM była możliwość weryfikacji koniecznej przestrzeni, przy opcji wyświetlenia klapy w opcji zamkniętej i otwartej.  Dzięki czemu zminimalizowane zostaną kolizję i konieczność wprowadzania kosztownych zmian na placu budowy.

 

Modelując cyfrowe modele BIM dla naszych partnerów jesteśmy otwarci na ich potrzeby i uwagi. Przed przygotowaniem bibliotek wspólnie ustalamy jakie funkcjonalności będą najbardziej przydatne i pozwolą na zwiększenie wykorzystania produktu w przyszłych inwestycjach/projektach. Wiemy jak istotna jest jakość wykonania dlatego stawiamy na wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę.

 

 

Oferujemy usługę tworzenia parametrycznych bibliotek BIM, MFG i OBJ. Korzystając z naszych usług zyskasz pewność, że modele Twoich produktów będą opracowane zgodnie z najlepszymi wzorcami i aktualnymi trendami w branży.

 

 

Sprawdź nasze realizacje:


https://g4bim.pl/biblioteki-bim---krause-ifudo

https://g4bim.pl/biblioteki-bim---ledline-linker

https://g4bim.pl/bilioteki-bim-att-wpust

 

 

Zapraszamy do kontaktu!

© 2024 by Grupa4BIM