Zarządzanie koordynacją projektu BIM

Praca współdzielona

Administrowanie licencjami Autodesk

BIM koordynator w Autodesk Revit

Planowanie realizacji inwestycji w BIM

Agile BIM

Technologia BIM w procesie inwestycyjno-budowlanym

BIM jest technologią bardzo praktyczną. Jednakże jak każdy program, wymaga specjalistyczne wiedzy i umiejętności obsługi. Szukając szkolenia BIM możemy natrafić na wiele ofert. Korzystając z proponowanych nam usług mamy szansę dowiedzieć się więcej nie tylko o programie, ale także o tym jak ewoluował system branży budowlanej.

 

Na szkolenia BIM można poznać podstawy BIM-owej rewolucji przemysłu budowlanego, a także związanego z nim sposobu myślenia o procesie budowlanym począwszy od obiektowego modelowania w 3D, poprzez planowanie prac, szacowanie kosztów, równoważone projektowanie, aż do wykorzystania modelu 7D do zarządzania kosztami życia budowli.

 

BIM jest przede wszystkim procesem, dlatego też musimy mieć na uwadze przepływ ogromniej ilości informacji związanych z każdą inwestycją. Kluczowym elementem jest w tym przypadku koordynacja międzybranżowa związana z technologią BIM. Chcąc udoskonalić swoje umiejętności w tej branży możemy skorzystać ze szkolenia BIM przeznaczonych dla managerów. W ofercie dostępne są szkolenia z zakresu wiedzy o technologii BIM w procesie inwestycyjno-budowlanym, planowaniu realizacji inwestycji w BIM czy też zarządzaniu koordynacją projektów dla BIM menedżerów. Możemy także skorzystać ze szkolenia Revit dla BIM menedżerów, w trakcie którego dowiemy się jak działa program Autodesk Revit.

 

Technologia BIM nie jest zagadnieniem prostym. Po dogłębnym zapoznaniu się z nią daje jednakże ogromne możliwości, które można wykorzystać podczas realizacji projektów. Szkolenia BIM mają na celu zapoznanie uczestnika ze wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi tej technologii. Czy warto uczestniczyć w szkolenia BIM? Tak, ponieważ pozwalają poznać nie tylko całą ideologię, która stoi za stworzeniem tej technologii, ale umożliwiają także uzyskanie praktycznych umiejętności dotyczących projektowania w technologii BIM czy też zarządzania. Na szkolenia BIM poznasz historię jaka stoi za tą technologią oraz wszystkie aspekty techniczne i organizacyjne, jakie powinny być uwzględnianie podczas realizacji projektów w technologii BIM.

 

BIM jest programem innowacyjnym. Jest szansą na rozwój branży budowlanej. Jednakże jak każdy inny program nie jest pozbawiony wad. Warto udać się na szkolenia BIM, aby od podszewki poznać sposób jego działania.

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkolenia BIM?

 

BIM jako technologia niesie ze sobą olbrzymie możliwości dla wszystkich stron, które chcą korzystać z tej metodologii. Warto wziąć udział w szkolenia BIM, aby odpowiedzieć sobie na pytanie „co chcemy uzyskać stosując tą technologię w danym projekcie?”. Szkolenia BIM pomogą nam w odpowiedzi na to pytanie. Mogą się one oczywiście różnić. BIM pozwala na uniknięcie błędów w dokumentacji, zminimalizowanie kolizji międzybranżowych, dotrzymanie terminów, przyśpieszenie powtarzalnych procesów projektowych i wiele innych. Niezależnie od tego, po której stronie procesu się znajdujemy i jakie korzyści chcemy osiągnąć, jesteśmy w stanie w różny sposób je adresować. Szkolenia BIM pokażą nam narzędzia oraz procedury, które ułatwiają i standaryzują projekty oraz inwestycje. Ostatecznie, BIM, sprowadza się do lepszej jakości produkowanej dokumentacji oraz zawarcia dedykowanej treści geometrycznej lub niegeometrycznej w modelu BIM celem jej dalszego wykorzystania.

 

Zdrowy rozsądek jest zastępowany przez potężne maszyny obliczeniowe, których stopień dokładności i szacowania jest wyjątkowo precyzyjny. Na szkolenia BIM pokazujemy, że błędy przy realizowaniu projektów w tej technologii są naprawdę znikome. BIM nie rozstrzyga problemów projektowych, jednakże pomaga przewidywać trudności i wychodzić im naprzeciw. Szkolenia BIM pokazują jest Building Information Modeling usprawnia projektowanie architektoniczne, budowę oraz zarządzanie cyklem życia wszelkich obiektów środowiska budowlanego. Celem szkolenia BIM oraz samej technologii jest tworzenie cyfrowego modelu przedstawiającego skoordynowane, wiarygodne informacje o projekcie budowlanym na różnych etapach jego realizacji. BIM umożliwia projektantom podejmowanie trafnych, szybkich i świadomych decyzji, dzięki którym rośnie jakość projektu.

 

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo szeroki zakres szkolenia BIM. Oferujemy szkolenia dla projektantów, na których uczymy jak obsługiwać nowoczesne narzędzia służące do projektowania w technologii BIM i zgodnie z jej standardami. Posiadamy także ofertę szkolenia BIM skierowaną do inwestorów, wykonawców oraz producentów. Szkolenia BIM oferowane przez naszą firmę to kompleksowa wiedza dotycząca technologii BIM i przekazywana przez praktyków specjalizujący się w tym zagadnieniu. Zakres naszych szkoleń dopasowany jest zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych, które posiadają już pewną wiedzę w zakresie tej technologii. BIM pozwala umożliwia zwiększenie efektywności każdej inwestycji budowlanej a inwestycja w szkolenia BIM to doskonały sposób na szybkie i skuteczne wprowadzenie BIM do przedsiębiorstwa.

 

Dlaczego profesjonalne szkolenia BIM są ważne?

 

Jak oceniamy wydajność pracowników? Z reguły na podstawie ich pracy. Szkolenia BIM zapewniające fachową, profesjonalną wiedzę mogą podnieść efektywność wykonywanych zadań, gdyż pracownicy poczują się pewnie zarówno w temacie, w którym pracują jak i narzędziach, których używają. Znalezienie doświadczonego pracownika może być niekiedy trudne. Duże przedsiębiorstwa coraz częściej inwestują w swoich pracowników i wysyłają ich na szkolenia BIM w calu poszerzenia wiedzy na temat zagadnień, którymi sią zajmują. Chociaż niektóre szkolenia są dość drogie, w dzisiejszych czasach wszystkie organizacje są pewne ostatecznego zwrotu tej inwestycji.

 

BIM DLA PROJEKTANTÓW

BIM DLA WYKONAWCÓW

BIM DLA INWESTORÓW

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAPISZ DO NAS

DLACZEGO MY?

 

Staramy się zrozumieć potrzeby naszych klientów i odpowiednio dopasować naszą ofertę.

 

Stawiamy na jakość, stały rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań i technologii.

 

Jesteśmy grupą doświadczonych inżynierów, tworzymy zgrany zespół, który z sukcesami wspiera wdrożenia nowoczesnych rozwiązań w Waszych firmach.

 

Staramy się czerpać dobre wzorce od tych, którzy z sukcesami przecierali szlaki w swoich branżach i jak mawiał Henry Ford: "Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces."

SZKOLENIA BIM:

W projektach BIM pojawiły się nowe role i zakresy odpowiedzialności.

Menedżer Informacji, BIM Menedżer, Koordynator BIM i inni.

Każda osoba pełniąca powyższe role musi wykazywać się większą od swoich współpracowników znajomością zagadnień BIM w zakresie swoim zadań i odpowiedzialności.

 

Wiemy jak wiele istotnych kwestii spoczywa na barkach osób odpowiedzialnych za poprawną i bezawaryjną realizację inwestycji z wykorzystaniem Metodyki BIM.

Potrzebne jest między innymi:

  • określenie celów, korzyści zastosowania BIM w projekcie oraz sposobów weryfikacji ich osiągnięcia
  • zdefiniowanie Wymagań Informacyjnych Inwestora (EIR) i odpowiedzi na te wymagania w postaci Planu Wykonania BIM (BEP)
  • właściwe rozpisanie zadań i ról w zespole,
  • Zadbanie o sprawną komunikację i wymianę informacji, w tym w szczególności wdrożenie Platformy wymiany danych (CDE)
  • utworzenie poprawnej struktury organizacji dokumentacji, jej archiwizowania, oraz sprawnego obiegu i zatwierdzania.
  • przygotowanie szablonów projektowych o poprawnych standardach oznaczeń, szablonów arkuszy rysunkowych, zestawień, nazewnictwa i hierarchii elementów wewnątrz projektu,
  • znajomość sposobu działania i rozwiązywania typowych problemów powstających w systemie pracy współdzielonej, oraz podczas pracy z etapami projektu (BIM 4D)
  • aspekty związane z zarządzaniem posiadanymi licencjami i optymalnym ich wykorzystaniem.
  • i wiele wiele innych...

 

Pokażemy Ci jak przygotować się do tych i wielu innych zadań, by móc efektywnie kierować projektem/koordynacją/zespołem projektowym w środowisku pracy BIM.

 

© 2018 by Grupa4BIM