1. pl
 2. en

O autorze:

Wojciech Jędrosz

BIM Manager

 

Architekt mający doświadczenie w pracy jako BIM menedżer, BIM koordynator i modeler BIM. Odpowiedzialny za ustalenia wymagań informacyjnych BIM i asystę techniczną.

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

27 września 2021

Biblioteki BIM - LEDline: Linker

Firmy, które posiadają własne biblioteki BIM wyróżniają się na rynku nie tylko pod kątem wykorzystywanych technologii. Dostępność inteligentnych modeli po zaledwie kilku kliknięciach i łatwy dostęp do informacji sprawiają, że projektanci wybierają produkt który optymalizuje ich czas pracy i automatyzuje zadania - jednym słowem ułatwia im pracę!

 

Przykładem firmy oświetleniowej która wykorzystuje nowoczesne i energooszczędne  technologie LED jest polski producent LEDIN. Firma jest rozpoznawalną marką w Europie, dzięki ofercie bogatej w najwyższej jakości produkty oświetleniowe. W ofercie producenta oprócz źródeł światła LED znajdują się również zasilacze, profile LED i systemy kontroli.

 

Jedną z naszych realizacji bibliotek BIM była lampa linowa Ledline Triproof Linker Led hermetyczna IP65 55W 4000K 5500LM

 

 

 

 

Warto zwrócić uwagę na OPRAWĘ LINIOWĄ 55W. To nowoczesna, zintegrowana lampa LED, która dzięki prostocie wykonania jest zarówno rozwiązaniem ekonomicznym jak i wytrzymałym. Oprawy wykonane zostały z wysokiej jakości poliwęglanu, w klasie szczelności IP65. Zastosowane materiały zwiększają odporność na uderzenia.

 

Oprawy Liniowe LED sprawdzą się świetnie zarówno na wysokiej hali przemysłowej (silne światło i duża wytrzymałość), jak i w roli doświetlenia stanowisk pracy z niższych pułapów (mleczna oprawa redukująca olśnienie przykre) zapewniając wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Ta lampa hermetyczna posiada atest PZH co umożliwia montaż w placówka opieki medycznej czy aptekach.

 

Wyjątkowo szczelna i odporna mechanicznie obudowa została skonstruowana w sposób umożliwiający przelotowe łączenie opraw co znacznie przyspiesza instalację. Zastosowanie nowoczesnych diod SMD28 pozwoliło uzyskać bardzo wysoki strumień świetlny 130lm/W. 

Uniwersalna neutralna barwa światła 4000K  jest idealna do oświetlenia komercyjnego i przemysłowego.

 

Zalety produktu:

 

 • Wysoka skuteczność świetlna i strumień świetlny wynoszący 5500 lumenów

 • Niski pobór mocy - tylko 55W

 • Długość wynosząca 148cm

 • Kąt świecenia wynoszący 120° daję możliwość montażu lampy w różnych płaszczyznach, czyniąc ją uniwersalną i praktyczną

 • Wysoki współczynnik mocy PF>0.95

 • Wysoka klasa szczelności wynosząca IP65

 • Możliwość przelotowego podłączenia lamp

 • 5 letnia gwarancja

   

W przypadku branży oświetleniowej ważną funkcjonalności podczas modelowania bibliotek BIM jest dokładne odzwierciedlenie oświetlenia w symulacjach. W modelach zastosowaliśmy mapy oświetlenia dostarczone bezpośrednio od producenta Ze względu na kompaktowy rozmiar pliku ( po raz kolejny tak ważny w przygotowaniu modeli) możliwe jest wykorzystanie zapisanych parametrów (w tym również miejsce przyłącza) podczas tworzenia projektu elektrycznego oraz symulacji instalacji.

 

Parametry techniczne
 

W sprzedaży dostępne są następujące warianty produktu, które zostały uwzględnione w modelu BIM jako typy Rodziny dostępne do wyboru z rozwijanej listy.

 

Numer produktu

Temperatura barwy światła Moc

 

Długość

 

470713 4000K


55W

 

1480mm

470713 4000K

39W

 

1180mm

470690 4000K 21W

 

590mm

 

 

 


Jeśli chcą Państwo bardziej zgłębić temat zapraszam na naszego bloga, gdzie opisaliśmy dokładniej dlaczego BIM jest koniecznością dla producentów:

 

https://g4bim.pl/dlaczego-bim-jest-koniecznoscia-dla-producentow-cz-14

https://g4bim.pl/czym-jest-bim---z-perspektywy-producenta-cz-24

https://g4bim.pl/korzysci-z-bim-dla-producentow-cz-34

 

Oferujemy usługę tworzenia parametrycznych bibliotek BIM, MFG i OBJ. Rodziny komponentów odwzorowują wyroby budowlane, używane w procesie inwestycyjnym przez projektantów z branż budowlanej i mechanicznej. Korzystając z naszych usług zyskasz pewność, że modele Twoich produktów będą opracowane zgodnie z najlepszymi wzorcami i aktualnymi trendami w branży.

 

Zapraszamy do kontaktu!

© 2024 by Grupa4BIM