1. pl
  2. en

MECHANIKA

 

Mechanika, często w branży określana MFG (z ang. ManuFacturinG) jest obok architektury i budownictwa największą gałęzią przemysłu.

Dzięki zakładom przemysłowym i fabrykom możemy na co dzień korzystać z dobrodziejstw rozwoju technologicznego. Mechanika to bardzo pojemne określenie, które obejmuje różnorodne produkty, zaczynając od drobnych urządzeń elektronicznych, poprzez produkty użytku codziennego, AGD, RTV aż po specjalistyczne maszyny i urządzenia stosowane w przemyśle ciężkim.

 

Obecnie podstawowym narzędziem pracy każdego konstruktora jest specjalistyczne oprogramowanie wspierające proces projektowy. Mówiąc o takim oprogramowaniu zazwyczaj mamy na myśli programy tj Autodesk Inventor, Solid Works, Catia itp. Oczywiście projektowanie w mechanice to nie tylko tworzenie modeli 3D, to również narzędzia pozwalające na zarządzanie dokumentacją, efektywny przepływ informacji, symulację pracy urządzenia czy też wykonanie wysokiej jakości wizualizacji. Warto też pamiętać o programach umożliwiających powiązanie produktu przemysłowego z handlem lub budownictwem. Stosujące je można zwiększyć atrakcyjność produktów i poszerzyć ich dostępność.

SPRAWDŹ TERMINY I CENY SZKOLEŃ

© 2024 by Grupa4BIM