1. pl
  2. en

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

14 maja 2018

Co nowego w programie Autodesk Revit 2019? – Projektuj! cz. 2/3

W poprzednim wpisie opisałem pokrótce kilka najciekawszych zmian i nowości, które pojawiły się w najnowszym Revicie. Wiele z nich zostało wprowadzonych na wniosek samych użytkowników dlatego dzisiaj przyjrzymy się bliżej niektórym z nich.

 

Ominął Cię wcześniejszy wpis? Możesz go przeczytać tutaj.

 

Większa kontrola nad wyświetlaniem grafiki za pomocą funkcji ”LUB” w filtrach.

 

Zmienna „LUB” dodana do filtrów, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/

 

Żądaniem numer jeden spośród zawartych w "Revit Ideas" było dodanie zmiennej „LUB” do wyświetlania filtrów. Pozwala to na szybsze dostosowywanie widoków do swoich wymagań. Zapewnia większą kontrolę nad grafiką widoku dzięki możliwości tworzenia filtrów widoku z wieloma regułami i zestawami zagnieżdżonymi z kombinacją warunków “ORAZ” i “LUB”.

 

 

Wykorzystanie przestrzeni roboczej dzięki widokom w kartach i obsłudze wielu monitorów

 

Widoki w kartach i wsparcie dla wielu monitorów, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/

 

Dla wszystkich pracujących z wieloma widokami otwartymi na raz i szukających lepszych sposobów zarządzania nimi, nowe widoki z kartami w Revit 2019 zapewnią bardziej przyjazną pracę. Możesz teraz uporządkować widoki dokładnie tak, jak się chcesz i łatwo sprawdzać, które widoki są otwarte.

 

Poza tym, teraz możesz przeciągać widoki z okna aplikacji Revit do monitorów pomocniczych, poszerzając możliwości zarządzania przestrzenią roboczą.

 

 

 

Więcej możliwości modelowania w 3D

 

Poziomy w widokach 3D, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/

 

Revit zawiera teraz kilka nowych funkcji, które ułatwiają tworzenie geometrii i pracę w widokach 3D. Dzięki wyświetlaniu poziomów w widokach 3D teraz możesz edytować ich wysokości w dowolnym widoku, zmniejszając potrzebę przełączania się na widoki 2D.

 

Praca z pełnoekranowymi widokami perspektywicznymi, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/


Możesz teraz pracować łatwiej i szybciej dzięki nowym, niepodzielonym widokom perspektywicznym na pełnym ekranie (bez ramki przycięcia). Ulepszenia w Zakresie Modelu zapewniają bardziej spójne zachowanie poziomów w widokach 2D i 3D. Pola Zakresu Modelu możesz przypisać do widoków 3D i sortować alfabetycznie.

 

 

Dalsze informacje o nowościach w programie Revit 2018 znajdziecie w kolejnych częściach artykułu.

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

© 2024 by Grupa4BIM