1. pl
  2. en

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

30 kwietnia 2018

Co nowego w programie Autodesk Revit 2019? – Projektuj! cz. 1/3

Revit 2019 właśnie ujrzał światło dzienne! Jesteście ciekawi jakie nowości i ulepszenia zostały wprowadzone do najnowszej wersji? W "dziewiętnastce" jest wiele rzeczy do omówienia.

 

Wpis na temat nowości w Revicie 2019 podzieliłem na trzy części: „Projektuj”, „Optymalizuj” i ”Łącz”. Na początek omówię opcje projektowe w trzech odcinkach. Pierwszy z nich omówi ogólnie zagadnienia projektowe, a dwa kolejne poświęcę na bardziej szczegółowy opis nowych funkcji.

 

Większość aktualizacji w Revit 2019 jest wynikiem sugestii i opinii użytkowników z forum Idea Station - "Revit Ideas". Sugerowane funkcje są oceniane przez członków forum i najczęściej wybierane pomysły są rozwijane przez deweloperów IT. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć poczucie, że mają bezpośredni wpływ na rozwój produktu.

 

Revit 2019 wprowadza udoskonalenia w całym środowisku projektowym, dzięki zaprojektowanemu całkowicie na nowo systemowi zarządzania podglądem. Pozwala on lepiej korzystać z wielu monitorów na raz. Użytkownicy prosili między innymi o większą kontrolę nad elementami projektu w widoku perspektywicznym, oraz o opcję "lub" w filtrach zaznaczenia.

 

Udoskonalenia objęły szczegółowe połączenia konstrukcyjnych elementów ze stali i funkcje produkcyjne dla betonu prefabrykowanego. Revit 2019 zapewnia także poprawki dla pierwotnych/wtórnych sieci hydraulicznych do modelowania skomplikowanych sieci rurociągów.

 

Poniższa grafika zawiera informację o już wprowadzonych nowościach i tych, które prawdopodobnie będą udoskonalane w najbliższym czasie.

 

Funkcje wprowadzone
Funkcje wprowadzone z sugestii użytkowników „Revit Ideas”
Funkcje planowane
 Funkcje zaakceptowane spośród sugestii użytkowników „Revit Ideas”

 

Funkcje projektowe, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/13/revit-roadmap-update-april-2018/

 

Kolejne wpis w bardziej szczegółowy opisem nowości już wkrótce! Zachęcam do śledzenia nowych artykułów na naszej stronie.

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

© 2024 by Grupa4BIM