Blog

  1. HOME
  2. >
  3. Blog

Cel#13: Czy BIM przeciwdziała zmianom klimatu i ich skutkom? – Podsumowanie serii

W ósmej i ostatniej części wpisów z serii "BIM dla zrównoważonego rozwoju" przyglądamy się, w jaki sposób metodyka BIM może efektywnie wspierać cele ESG i SDG (#UN17). W tym wpisie skoncentrujemy się na celu SDG nr 13 i na pytaniu, czy BIM może realnie przeciwdziałać zmianom klimatu i ich skutkom? Wpis stanowi podsumowanie całego cyklu.

Cel #9 SDG: Czy BIM może wspomóc innowacje i rozwój infrastruktury?

Witamy w piątej części cyklu "BIM dla zrównoważonego rozwoju", gdzie przyglądamy się, w jaki sposób metodyka BIM może efektywnie wspierać cele ESG i SDG (#UN17). W tym wpisie skoncentrujemy się na celu SDG nr 9 i na pytaniu, czy i w jaki sposób BIM może wspomóc innowacje i infrastrukturę.

Cel #8 SDG: Czy BIM może pobudzić zrównoważony wzrost gospodarczy?

Witamy serdecznie w czwartej części cyklu "BIM dla zrównoważonego rozwoju", gdzie przyglądamy się, w jaki sposób metodyka BIM może efektywnie wspierać cele ESG i SDG (#UN17). We wpisie skupimy się na pytaniu, czy i w jaki sposób BIM może przyczynić się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego.

SDGs vs ESG i jak BIM może pomóc w osiągnięciu zrównoważonych celów

W ostatnich latach zrównoważony rozwój stał się nie tylko trendem, ale nawet koniecznością do lepszych zmian dla środowiska i naszej planety. Branża budowlana jest jedną z tych, które mają największy wpływ na środowisko, dlatego też coraz większą uwagę poświęca się jej zrównoważonemu rozwojowi.

DigitalTwin4FM #5 – Standardy rezultatów prac BIM dla Zarządców nieruchomości

Wśród inwestorów, właścicieli i zarządców nieruchomości widać coraz większe zainteresowanie tematyką Digital Twin i BIM. Building information modeling (BIM) to metodyka opisująca sposoby określania wymagań informacyjnych i procesy pozyskiwania cyfrowych reprezentacji obiektów. Rezultatem tej metodyki pracy, są cyfrowe modele odzwierciedlające obiekt budowlany.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.