Modelowanie BIM

 1. HOME
 2. >
 3. Modelowanie BIM

Biblioteki BIM

Cyfryzacja produktów dla Producentów komponentów budowlanych

Cyfryzacja to kluczowy element postępu, a branża budowlana nie pozostaje w tyle. Zastosowanie Building Information Modeling (BIM) rewolucjonizuje podejście do projektowania, realizowania i zarządzania inwestycjami. Biblioteki BIM, czyli inteligentne modele 3D, stają się koniecznym narzędziem dla producentów i projektantów.

Dlaczego warto inwestować w Biblioteki BIM?

 • Nowoczesny Standard: Udostępnianie cyfrowych modeli to już standard w branży budowlanej. Projektowanie w BIM jest łatwiejsze i szybsze.
 • Projektanci Wybierają Profesjonalizm: Nasze biblioteki BIM są starannie wykonaną cyfrową reprezentacją komponentów. Projektanci szukają dobrze przygotowanych modeli, które ułatwią im pracę.
 • Zwiększone Szanse na Sprzedaż: Posiadanie Bibliotek BIM przekłada się na realny wzrost prawdopodobieństwa wyboru produktów w projektach. To bezpośredni zysk ze sprzedaży dla producentów wybranych komponentów.
 • Reklama Twoich Produktów: Informacje zapisane w obiekcie BIM to specyfikacja i reklama produktu. Otwierając właściwości obiektu, użytkownik otrzymuje pełne informacje odnośnie danych technicznych, certyfikacji, a nawet linku do strony produktu.
 • Zaświadczenie o innowacyjności: Wykorzystanie BIM to nie tylko potwierdzenie znajomości rynku, ale także świadectwo gotowości do sprostania nowym trendom.

Proces Współpracy z Grupa4BIM:

 1. Wywiad i Analiza: Przeprowadzimy wywiad, aby określić Państwa wymagania i oczekiwania względem Bibliotek BIM. Następnie, analizując biblioteki konkurencji, przygotujemy spersonalizowaną ofertę usługi modelowania.
 2. Próbny Model: Przygotujemy próbny model wybranego produktu, umożliwiając Państwu testowanie i skonsultowanie próbki z projektantami.
 3. Szkolenia BIM: Oferujemy szkolenia dla wewnętrznego zespołu, aby pracownicy zrozumieli znaczenie BIM i umieli pomóc klientom zarządzać informacjami z modeli.
 4. Automatyzacja Procesów: W razie potrzeby, nasz zespół programistów służy pomocą w automatyzacji procesów w programie Revit. Możemy stworzyć aplikacje, które np. obliczają ilości ofertowanych elementów, przyspieszają proces wyceny i tworzenie dokumentacji.

Doświadczenie z Globalnymi Graczami

Ekipa Grupa4BIM może poszczycić się bogatym doświadczeniem współpracy z międzynarodowymi gigantami, takimi jak Rockwool czy Stonhard. To zaufanie globalnych liderów dobitnie świadczy o naszej jakości i profesjonalizmie.

Modele BIM obiektów budowlanych

Nie masz czasu lub zasobów, aby dostarczyć model BIM obiektu budowlanego – Daj się odciążyć.

Zleć nam przygotowanie modelu BIM. Pomożemy przygotować modele istniejących obiektów na podstawie inwentaryzacji z chmury punktów, projektowe modele BIM (PIM) na podstawie dokumentacji płaskiej 2D lub modele eksploatacyjne (AIM) na potrzeby zarządzania nieruchomością.

Modelowanie PIM i AIM

Dostarczamy wysokiej jakości modele obiektów budowlanych wykonanych w BIM. Wykonujemy usługi inwentaryzacji, tworząc modele informacyjne na podstawie skanów wykonywanych na placu budowy. Wynik naszej pracy to model budowli mogący być bezpośrednio wykorzystany do projektowania.

Jesteśmy w stanie w krótkim czasie wykonać wielobranżowy model obiektu na etapie projektu, budowy, lub eksploatacji na podstawie płaskiej dokumentacji. Dbamy o to, aby informacja zawarta w projekcie była uporządkowana i czytelna dla każdego odbiorcy.

Zakres naszych usług dotyczących modelowania obejmuje:

 • Skanowanie do BIM
 • Inwentaryzacje w BIM (na podstawie chmury punktów)
 • Modelowanie 3D dowolnych obiektów budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej / inwentaryzacji 2D
  • Modelowanie obiektów architektonicznych
  • Modelowanie konstrukcji żelbetowych
  • Modelowanie konstrukcji stalowych, generowanie rysunków warsztatowych
  • Modelowanie instalacji MEP
 • Sprawdzanie kolizji, weryfikacja złożonej geometrii, obmiary
 • Wprowadzanie danych eksploatacyjnych / zarządczych
 • Tworzenie fotorealistycznych wizualizacji
 • Wirtualne spacery po projektowanym budynku

Doświadczenie na dużych inwestycjach

Ekipa Grupa4BIM może poszczycić się bogatym doświadczeniem współpracy z międzynarodowymi firmami projektowymi i wykonawczymi. Nie boimy się obiektów o dużej powierzchni i wysokim poziomie szczegółowości.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.