Autodesk Revit 2019 dostał wiele narzędzi usprawniające modelowanie konstrukcji stalowych.  Przede wszystkim pojawiła się nowa wstążka “Stal”, a w niej wiele użytecznych funkcji.

 

 

Użytkownicy Revit mogą teraz z łatwością modyfikować elementy konstrukcyjne (belki, słupy) za pomocą nowych narzędzi edycji oraz wykonywać niestandardowe cięcia parametryczne. Dodanie i edycja takich elementów jak blachy, śruby, kotwy, spoiny itp umożliwia precyzyjne połączenie ze sobą elementów konstrukcyjnych.

 

 

W programie jest dostępne 125 typowych połączeń parametrycznych (nie ma już potrzeby instalowania oddzielnego dodatku "Steel Connections for Revit", ponieważ w Revit 2019 te połączenia są dostępne natychmiast po uruchomieniu programu).

 

Bardzo użyteczną funkcjonalnością jest możliwość modyfikacji i tworzenia tworzenia połączeń użytkownika, oraz rozbicia gotowych, parametrycznych połączeń na pojedyncze elementy.

 

 

Pozwala to na dużą elastyczność oraz przechowywania własnych typów połączeń do późniejszego wykorzystania

 

 

Kolejnym usprawnieniem w Revit 2019 są narzędzia dedykowane do tworzenia precyzyjnych i szczegółowych rysunków konstrukcji stalowych (połączenia, wymiary, oznaczenia, zestawienia).

 

11 stycznia 2021
autor: Krzysztof Knapik Postępujący od lat 80tych rozwój technologii stworzył w branży budowlanej możliwość modelowania 3D, które stopniowo zostało rozbudowane o zarządzanie informacjami niegeometrycznymi (4D, 5D, 6D…). I tak w
14 grudnia 2020
autor: Daniel Małysa, DM Project Doczekaliśmy się! Nareszcie to o czym wszyscy uczestnicy cyklu życia budynku po cichu marzyli staje się rzeczywistością. Cyfrowe bliźniaki powstają równolegle do otaczających nas budynków
10 sierpnia 2020
autorka: Dominika Sztwiertnia Chociaż inwestorzy coraz odważniej korzystają z technologii BIM, a samorządowcy częściej decydują się na cyfryzację kolejnych działań administracji, mamy jeszcze do przebycia długą drogę. Zespół pracujący przy
07 sierpnia 2020
autorka: Dominika Sztwiertnia Smart City to coraz popularniejszy w środowisku termin. Nic dziwnego – koncepcja inteligentnego miasta to kolejny krok w postępującej cyfryzacji naszej codzienności. Czym jest, czy (i jak)
12 maja 2020
autor: Wojciech Jędrosz Jesteś zdecydowany aby otworzyć się na nowe kanały sprzedaży? Zwiększyć prawdopodobieństwo użycia swoich produktów na budowie? Szybciej dotrzeć z aktualną informacją na temat swoich produktów do specyfikatorów

Konstrukcje stalowe w Revit 2019 - nowości

21 maja 2018

BIM

Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

© 2018 by Grupa4BIM