1. pl
  2. en

O autorze:

Wojciech Jędrosz

BIM Manager

 

Architekt mający doświadczenie w pracy jako BIM menedżer, BIM koordynator i modeler BIM. Odpowiedzialny za ustalenia wymagań informacyjnych BIM i asystę techniczną.

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

12 września 2022

Konferencja "Hello BIM! Kraków"

My (Grupa4BIM) wraz z twórcami najpopularniejszego polskiego bloga BIM za granicą -  BIM Corner 
zapraszamy na konferencje  HELLO BIM! Kraków, poświęconą metodyce  BIM.
 
Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat BIM, poznać specjalistów i praktyków w tej dziedzinie nie może Cię tam zabraknąć!
Przyjedź do Krakowa i zdobądź bezcenną wiedzę!
 
Spotykamy się już  15 października Krakowie na Politechnice Krakowskiej, Wydział Mechaniczny, Al. Jana Pawła II 37
 
Konferencja trwa od  10:00 do 17:00.
 
 
 

 

AGENDA:

 
9:30-10:00 - Rejestracja uczestników
10:00-10:10 - Rozpoczęcie i powitanie uczestników
10:10-10:45 - "Jak sprawdzanie modelu oparte o reguły może zwiększyć jego jakość" - Ignacy Łoziński
10:45-11:20 - "Budowa bez rysunków. Dlaczego warto?" - Konrad Fugas
 
11:20-12:00 - PRZERWA KAWOWA
 
12:00-12:35 - "Jak zbudować Digital Twin obiektu budowlanego?" - Wojciech Jędrosz
12:35-13:10 - "Koordynacja projektowa i BIM" - Konrad Naborczyk
13:10-13:45 - "Idee ISO 19650 w praktyce - BIM w CPK" - Krzysztof Knapik
 
13:45-14:30 - PRZERWA KAWOWA
 
14:30-15:05 - "Jak podzielić projekt drogowy na przykładzie IFC Road. (IFC 4x3)" - Marcin Pszczółka
15:05-15:40 - "Optymalizacja konstrukcji dzięki wykorzystaniu Generative Design" - Krzysztof Wojsław
 
15:45-16:15 - Pytania z sali 
16:15-16:25 - Zakończenie
16:25-17:00 - Networking
 

Uwaga: Chcieliśmy stworzyć niezależny, dobrej jakości event i pozwolić w nim uczestniczyć jak największej liczbie osób na żywo. Dlatego, aby maksymalnie obniżyć cenę biletów całkowicie zrzekliśmy się zysku z tego wydarzenia a nocleg i przeloty prelegentów opłacamy z własnej kieszeni. Cena biletu pokrywa wynajęcie sali, kamerzysty oraz cateringu.

Aby zagwarantować sobie całkowitą niezależność w prezentowanych treściach nie współpracujemy z żadnym sponsorem.

 
 
OPISY PREZENTACJI:
 
Jak sprawdzanie modelu oparte o reguły może zwiększyć jego jakość - Ignacy Łoziński
Prezentacja będzie omawiała temat sprawdzania jakości modeli BIM przy użyciu reguł. Reguły te oparte są na wymaganiach informacyjnych przedstawionych przez zamawiającego. Dowiesz się jak takie reguły działają, jak je budować, co mogą sprawdzać, w jakich programach są stosowane. Przykłady z prezentacji, będą dobrą inspiracją dla każdego BIM Koordynatora, BIM Managera lub osoby odpowiedzialnej za jakość modeli BIM.
 
Budowa bez rysunków. Dlaczego warto? - Konrad Fugas
Jeśli modelujesz w BIM, to na pewno zastanawiałeś się po co w ogóle tworzyć później jeszcze te wszystkie rysunki, skoro wszystko jest w modelu? Jeśli budujesz, to pewnie nie raz przeklinałeś jakość rysunków. Jeśli rysunki to problemy, to po co je tworzyć? W mojej prezentacji wytyczę przed Tobą nową ścieżkę - krętą jak górska droga, ale już ubitą przez tych, którzy już ją przeszli. Opowiem Ci jak zbudować ogromny szpital bez rysunków i w oparciu o modele BIM.
 
Jak zbudować Digital Twin obiektu budowlanego? - Wojciech Jędrosz
Co po BIMie? W jakim kierunki zmierza branża budowlana? Obecne praktyki tworzenia Cyfrowych bliźniaków. Od modeli eksploatacyjnych po technologie, które w przyszłości zrewolucjonizują rynek budowlany i zarządzania nieruchomościami.
 
Koordynacja projektowa i BIM - Konrad Naborczyk
Każdy projekt jest wyjątkowy, z wieloma różnymi wyzwaniami i interesariuszami. Każdy projekt wymaga również koordynacji projektowej pomiędzy wykonawcą, inwestorem i projektantem. Jak zacząć ten proces? Jakie spotkania przeprowadzić i jakie są najważniejsze rzeczy, które powinieneś podczas nich ustalić?
 
Idee ISO 19650 w praktyce - BIM w CPK - Krzysztof Knapik
W jaki sposób przygotować dużą inwestycje pracy zgodnej z metodyką BIM? Jak wskazówki zawarte w ISO 19650 przenieść na realia polskich projektów?
 
Jak podzielić projekt drogowy na przykładzie IFC Road. (IFC 4x3) - Marcin Pszczółka
IFC jako wspólny sposób interpretowania danych w całym cyklu życia budowli, od koncepcji po utrzymanie.  Praktyczny przykład obrazujący sposób podziału projektu drogowego, relacje pomiędzy obiektami oraz informacjami zawartymi w projekcie BIM. w oparciu o schemat IFC 4x3. (NEW!)
 
Optymalizacja konstrukcji dzięki wykorzystaniu Generative Design - Krzysztof Wojsław
Coraz wyższe wymagania dotyczące redukcji CO2 w budownictwie wywierają nacisk na projektowanie coraz to bardziej ''optymalnych'' konstrukcji. W jaki sposób możemy wykorzystać moc obliczeniową komputerów do sprawdzenia setek rozwiązań spełniających kryteria projektowe i wybrania tego najbardziej pożądanego. 
 
 
PROWADZĄCY:
 
Ignacy Łoziński 
Specjalista ds. koordynacji BIM, szkoleniowiec oraz wieloletni praktyk BIM. Współtwórca bloga BIM Corner. Swoje doświadczenie zdobywał na rynku włoskim, polskim oraz norweskim. Pracował na innowacyjnych projektach gdzie nauczył się jak zarządzać projektami BIM, koordynować je oraz tworzyć oprogramowanie Common Data Enviroment. Oprócz BIM bardzo interesuje się programowaniem i wdrażaniem nowych technologii do budownictwa. Twórca szkolenia online Become BIM Coordinator gdzie uczy specjalistów zdobywać umiejętności niezbędne do zostania BIM koordynatorem i rozwijania kariery w BIM.
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trzech synów. Jeśli tylko ma czas to trenuje Crossfit, podróżuje, bloguje i cieszy się życiem.
 
Konrad Fugas
BIM Manager na największej budowie w Norwegii - Nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Stavanger. Jest współodpowiedzialny za wdrożenie i zarządzaniem cyfrowym przepływem informacji na projekcie, który jest budowany bez wykorzystania rysunków i bazując na modelach BIM. Posiada dodatkowo doświadczenie z dużych europejskich projektów budowlanych jako konsultant i wdrożeniowiec projektowania w oparciu o dane. Uważa, że dane są sexy i tłumaczy jak nimi zarządzać. Współtwórca bloga BIM Corner.
 
Wojciech Jędrosz
Współwłaściciel Grupa4BIM sp. z o.o. BIM Manager w codziennej pracy, z wykształcenia architekt. Na co dzień szkoli, prowadzi asystę techniczną, zarządza informacjami, pomaga przygotowywać dokumenty BIM do kontraktów budowlanych - wdraża BIM do firm. Reprezentuje G4BIM jako członka Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (PKN). Trener British Standards Institution (BSI) z norm ISO 19650. Wykładowca akademicki z zagadnień dotyczących procedur BIM. Certyfikowany instruktor Autodesk Revit, trener z zamiłowania do dzielenia się wiedzą.
 
Konrad Naborczyk
Menadżer projektowania z wszechstronną wiedzą na temat całego cyklu życia projektu, ze szczególnym wykorzystaniem technologii BIM. Współzałożyciel bloga BIM Corner o nowych technologiach w budownictwie. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Zigurat z Barcelony, na którym prowadzi część kursu dotyczącą VDC (wirtualne projektowanie i budowa). Posiadając ponad 10-letnie różnorodne doświadczenie, zarówno z biur projektowych, jak i firm wykonawczych, Konrad łączy oba te światy w celu tworzenia lepszych projektów, z dobrą komunikacją, zoptymalizowanymi i możliwymi do zbudowania rozwiązaniami - dającymi wyższą wartość zarówno dla klientów, jak i użytkowników końcowych.
 
Krzysztof Knapik
Współwłaściciel Grupa4BIM sp. z o.o. oraz Manager BIM i Technologii ds. Lotniskowych na projekcie Centralny Port Komunikacyjny (CPK). Propagowaniem BIM zajmuje się od 2008 roku. Od początku kariery zawodowej łączy praktyczne doświadczenie w projektowaniu ze szkoleniowym. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz uprawnienia pedagogiczne.
Obecnie skupia się na standaryzacji BIM oraz usprawnieniach zarządzania projektami (posiada certyfikat Prince2) z wykorzystania zwinnych (Agile) i szczupłych (Lean) metod zarządzania. Prowadzący wielu szkoleń, warsztatów i seminariów z zakresu BIM oraz oprogramowania wspierającego projektowanie i zarządzanie projektami.
 
Marcin Pszczółka
Zawodowo zajmuje się technologią BIM w infrastrukturze od 2015. W trakcie swojej kariery pracował w międzynarodowych zespołach projektowych przy dużych i małych projektach infrastrukturalnych jako projektant, BIM Koordynator oraz BIM Manager. Obecnie zajmuje stanowisko specjalisty ds. BIM oraz VDC w firmie Trimble.
Fascynuje się rozwiązaniami autonomicznymi oraz szeroko pojętą cyfryzacją sektora budowlanego.
 
Krzysztof Wojsław
Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz NTNU w Trondheim. W 2019 roku ukończył program studiów Virtual Design and Constraction (VDC) na Uniwersytecie Stanforda. W trakcie swojej kariery miał okazję pracować przy największych infrastrukturalnych projektach BIM w Skandynawii. Był odpowiedzialny za model BIM pierwszej oraz największej konstrukcji mostowej wybudowanej w oparciu o model 3D. Założyciel platformy edukacyjnej do nauki Parametrycznego projektowania learngrasshopper.com
 
 
TERMIN I MIEJSCE:

 

Rozpoczęcie:
15.10.2022 10:00
Zakończenie:
15.10.2022 17:00
 

Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej

al. Jana Pawła II 3731-864 Kraków

Pokaż na mapie

 

Strona rejestracji:https://hello-bim-krakow.konfeo.com

 

Nie zapomnij udostępnić znajomym! :)

 

© 2024 by Grupa4BIM