1. pl
  2. en

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

17 maja 2018

Co nowego w programie Autodesk Revit 2019? – Projektuj! cz. 3/3

To już trzecia część nowości w programie Revit dotyczących obszaru projektowania. Dzisiaj dowiesz się o nowych wzorach wypełnień, nowych możliwościach renderingu, dzieleniu balustradach i ułatwieniach dla użytkowników niemieckojęzycznych.

 

Nie czytałeś poprzednich części? Możesz to jeszcze nadrobić.

  • Część pierwszą możesz przeczytać tutaj.
  • Część drugą możesz przeczytaj tutaj.

 

To ostatnia część dotycząca nowości projektowych, ale nie ostatnia dotycząca Revit 2019. Już wkrótce będziesz miał okazję przeczytać informacje na temat nowości w obszarze optymalizacji pracy w najnowszej wersji tego programu.

 

Bardziej złożone wzory wypełnień  

 

Stosowanie wzorów pierwszego i drugiego planu do materiałów i obszarów wypełnienia, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/

 

Dzięki nowym wzorom i możliwości podwójnego wypełniania, możesz z łatwością tworzyć bardziej złożone kreskowania. Możesz użyć podwójnych wzorów wypełnienia w narzędziu Obszar wypełnienia, w nadpisaniach widoczności/wyświetlaniu graficznym, nadpisaniach na poziomie pojedynczego elementu, oraz dla ustawień projekcji i cięcia materiałów.

 

Bardziej realistyczne renderingi

 

Nowa biblioteka wyglądu zasobów fizycznych, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/

 

Możesz tworzyć lepszej jakości, bardziej realistyczne renderingi przy użyciu nowej Biblioteki wyglądu zasobów fizycznych zaprojektowaną tak, aby sprawnie współpracować z silnikiem renderującym Autodesk Raytracer. Do nowych zasobów należą: dywany, sufity, beton, tkaniny i skóra, szkło, metale, kamień, drewno i inne.

 

 

Dzielone balustrady

 

Większa kontrola nad barierkami, źródło: http://blogs.autodesk.com/revit/2018/04/11/whats-new-in-revit-2019/

 

Użyj narzędzia Podziel na elementach balustrad poza trybem szkicowania i uzyskaj większą kontrolę nad barierkami generowanymi na ścieżce balustrady. Uprość tworzenie i modyfikowanie balustrad za pomocą narzędzia podziału, aby podzielić poręcze jednym kliknięciem. Kiedy balustrada jest dzielona, powstałe elementy mają niezależne od siebie szkice ścieżek.

 

Nowe biblioteki dla użytkowników z Niemczech, Austrii i Szwajcarii (D.A.CH.)

 

Rzecz może nie najbardziej przydatna do pracy nad projektami w Polsce, ale ciekawa do sprawdzenia. Całkowicie nowa biblioteka rodzin dla architektów i inżynierów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Dzięki nowej zawartości i zdywersyfikowanym, wielodyscyplinarnym parametrom, program Revit jest teraz zoptymalizowany do użytku w krajach niemieckojęzycznych.

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

© 2024 by Grupa4BIM