Minimalizacja poziomów szczegółowości Rodzin 

 

Za pomocą narzędzia Poziom szczegółowości można nie tylko kontrolować ilość szczegółów w rodzinach systemowych (takich jak ściany, lub stropy) w widokach projektu, ale również wyświetlanie odpowiedniej ilości szczegółów w Rodzinach komponentów (z zewnętrznymi plikami .RFA).

 

Już w kwietniu organizujemy zestaw szkoleń on-line dla wszystkich zainteresowanych tematyką BIM

Każdy znajdzie coś dla siebie, od szkoleń z produktów Autodesk po dedykowane szkolenia z metodyki BIM

Terminarz i formularz zapisów dostępny TUTAJ

 

Przykładowo, jeśli np. masz ustawione wyświetlanie widoczności klamek w drzwiach pokazanych na rzucie w skali 1: 200, jest szansa, że po wydrukowaniu nie będą one prawidłowo reprezentowane. 

Podczas tworzenia lub edycji Rodzin Revit przypisywanie różnym modelom różnych poziomów szczegółów może pomóc w późniejszym funkcjonowaniu modelu. 

Np. budując rodzinę drzwi:

  • Zbuduj ogólną geometrię, wyciągnięciami i liniami szczegółu, które mają reprezentować Obiekt w modelu Szczegółowym. 

  • W oknie Właściwości kliknij „Edytuj…” nadpisania widoczności i grafiki. Odznacz opcję Niski, Średni i kliknij OK.

 

 

Wyłączenie niektórych elementów w widoku sprawi, że wszystko będzie poruszać się bardziej płynnie, a przede wszystkim będzie czystsze na wydruku.

Rodzina wyświetli teraz tylko wskazany model, gdy szczegółowość widoku projektu Revit będzie ustawiona na Wysoki. W tym oknie dialogowym, lub bezpośrednio z poziomu właściwości można też całkiem wyłączyć wyświetlanie elementu po wczytaniu do projektu, lub na rzutach i elewacjach. 

 

 

 

 

W tym cyklu artykułów skupiam się na jednej z sekcji szkolenia dla ekspertów BIM w środowisku Autodesk Revit, optymalizacji projektu. Najbliższe szkolenie już 23-25.03.2020 w Krakowie, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami -> Kontakt.

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

 

 

11 stycznia 2021
autor: Krzysztof Knapik Postępujący od lat 80tych rozwój technologii stworzył w branży budowlanej możliwość modelowania 3D, które stopniowo zostało rozbudowane o zarządzanie informacjami niegeometrycznymi (4D, 5D, 6D…). I tak w
14 grudnia 2020
autor: Daniel Małysa, DM Project Doczekaliśmy się! Nareszcie to o czym wszyscy uczestnicy cyklu życia budynku po cichu marzyli staje się rzeczywistością. Cyfrowe bliźniaki powstają równolegle do otaczających nas budynków
10 sierpnia 2020
autorka: Dominika Sztwiertnia Chociaż inwestorzy coraz odważniej korzystają z technologii BIM, a samorządowcy częściej decydują się na cyfryzację kolejnych działań administracji, mamy jeszcze do przebycia długą drogę. Zespół pracujący przy
07 sierpnia 2020
autorka: Dominika Sztwiertnia Smart City to coraz popularniejszy w środowisku termin. Nic dziwnego – koncepcja inteligentnego miasta to kolejny krok w postępującej cyfryzacji naszej codzienności. Czym jest, czy (i jak)
12 maja 2020
autor: Wojciech Jędrosz Jesteś zdecydowany aby otworzyć się na nowe kanały sprzedaży? Zwiększyć prawdopodobieństwo użycia swoich produktów na budowie? Szybciej dotrzeć z aktualną informacją na temat swoich produktów do specyfikatorów

BIM ekspert w Autodesk Revit - optymalizacja projektu cz. 4

06 marca 2020

BIM

Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

© 2018 by Grupa4BIM