W tym cyklu publikacji skupiam się na jednej z sekcji szkolenia dla BIM ekspertów w środowisku Autodesk Revit, optymalizacji projektu. 

 

Poniżej i w najbliższych kilku postach na blogu przyjrzymy się bliżej optymalizacji widoków i modeli w programie Revit. Oto kilka prostych wskazówek, które sprawią, że Revit będzie działać płynnie nawet na najniższych wymaganiach sprzętowych komputera.

 

Już w kwietniu organizujemy zestaw szkoleń on-line dla wszystkich zainteresowanych tematyką BIM

Każdy znajdzie coś dla siebie, od szkoleń z produktów Autodesk po dedykowane szkolenia z metodyki BIM

Terminarz i formularz zapisów dostępny TUTAJ

 

Ukrywanie i tymczasowe ukrywanie elementów, lub kategorii i ich nadpisania widoczności

 

W celu optymalizacji pracy na zaawansowanych widokach z dużą ilością informacji graficznych często będziesz zmuszony ukryć niektóre obiekty z konkretnego widoku do dokumentacji projektowej. 

 

Obiekty (Rodziny) w programie Revit dzielą się na kategorie i elementy. Ukrywanie i nadpisywanie grafiki w widokach również może się odbywać względem kategorii i elementów.

 

W przypadku kiedy pracujemy w systemie pracy współdzielonej ukrywanie elementów może prowadzić do wielu nieporozumień i zbędnych powtórzeń w modelu. Dlatego najbardziej zalecaną praktyką jest, w miarę możliwości:

 

  •  unikanie ukrywania dużych ilości pojedynczych elementów

     

  • korzystanie z Tymczasowego ukrywania/izolacji obiektów

Tymczasowa izolacja/ukrycie obiektów nie wpłynie docelowo na projekt, o ile użytkownik nie Zastosuje ukrycia/izolacji do widoku. W przeciwnym wypadku, nadpisanie obiektów będzie aktywne do momentu zamknięcia projektu, lub Wyłączenia tymczasowego ukrywania/izolowania.

 

  • Wyłączenie niepotrzebnych kategorii w oknie Widoczność/Grafika (skróty klawiszowe: VV / VG) i w szablonach.

     

Nadpisanie kategorii wywołane przez prawe kliknięcie przycisku myszy na element z obszaru rysunku jest jednoznaczne z nadpisaniem grafiki z poziomu okna dialogowego we Właściwościach widoku. Nadpisanie lub ukrycie elementu nie jest możliwe do sprawdzenia z poziomu żadnej listy, ani okna dialogowego w programie, dlatego BIM koordynator ma mniej możliwości sprawdzenia i ewentualnego wprowadzenia poprawek w ten sposób edytowanych obiektów.

 

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

11 stycznia 2021
autor: Krzysztof Knapik Postępujący od lat 80tych rozwój technologii stworzył w branży budowlanej możliwość modelowania 3D, które stopniowo zostało rozbudowane o zarządzanie informacjami niegeometrycznymi (4D, 5D, 6D…). I tak w
14 grudnia 2020
autor: Daniel Małysa, DM Project Doczekaliśmy się! Nareszcie to o czym wszyscy uczestnicy cyklu życia budynku po cichu marzyli staje się rzeczywistością. Cyfrowe bliźniaki powstają równolegle do otaczających nas budynków
10 sierpnia 2020
autorka: Dominika Sztwiertnia Chociaż inwestorzy coraz odważniej korzystają z technologii BIM, a samorządowcy częściej decydują się na cyfryzację kolejnych działań administracji, mamy jeszcze do przebycia długą drogę. Zespół pracujący przy
07 sierpnia 2020
autorka: Dominika Sztwiertnia Smart City to coraz popularniejszy w środowisku termin. Nic dziwnego – koncepcja inteligentnego miasta to kolejny krok w postępującej cyfryzacji naszej codzienności. Czym jest, czy (i jak)
12 maja 2020
autor: Wojciech Jędrosz Jesteś zdecydowany aby otworzyć się na nowe kanały sprzedaży? Zwiększyć prawdopodobieństwo użycia swoich produktów na budowie? Szybciej dotrzeć z aktualną informacją na temat swoich produktów do specyfikatorów

BIM ekspert w Autodesk Revit - optymalizacja projektu cz. 2

19 lutego 2020

BIM

Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

© 2018 by Grupa4BIM