1. pl
  2. en

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Zapisz się do newslettera:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

19 lutego 2020

BIM ekspert w Autodesk Revit - optymalizacja projektu cz. 2

W tym cyklu publikacji skupiam się na jednej z sekcji szkolenia dla BIM ekspertów w środowisku Autodesk Revit, optymalizacji projektu. 

 

Poniżej i w najbliższych kilku postach na blogu przyjrzymy się bliżej optymalizacji widoków i modeli w programie Revit. Oto kilka prostych wskazówek, które sprawią, że Revit będzie działać płynnie nawet na najniższych wymaganiach sprzętowych komputera.

 

Już w kwietniu organizujemy zestaw szkoleń on-line dla wszystkich zainteresowanych tematyką BIM

Każdy znajdzie coś dla siebie, od szkoleń z produktów Autodesk po dedykowane szkolenia z metodyki BIM

Terminarz i formularz zapisów dostępny TUTAJ

 

Ukrywanie i tymczasowe ukrywanie elementów, lub kategorii i ich nadpisania widoczności

 

W celu optymalizacji pracy na zaawansowanych widokach z dużą ilością informacji graficznych często będziesz zmuszony ukryć niektóre obiekty z konkretnego widoku do dokumentacji projektowej. 

 

Obiekty (Rodziny) w programie Revit dzielą się na kategorie i elementy. Ukrywanie i nadpisywanie grafiki w widokach również może się odbywać względem kategorii i elementów.

 

W przypadku kiedy pracujemy w systemie pracy współdzielonej ukrywanie elementów może prowadzić do wielu nieporozumień i zbędnych powtórzeń w modelu. Dlatego najbardziej zalecaną praktyką jest, w miarę możliwości:

 

  •  unikanie ukrywania dużych ilości pojedynczych elementów

     

  • korzystanie z Tymczasowego ukrywania/izolacji obiektów

Tymczasowa izolacja/ukrycie obiektów nie wpłynie docelowo na projekt, o ile użytkownik nie Zastosuje ukrycia/izolacji do widoku. W przeciwnym wypadku, nadpisanie obiektów będzie aktywne do momentu zamknięcia projektu, lub Wyłączenia tymczasowego ukrywania/izolowania.

 

  • Wyłączenie niepotrzebnych kategorii w oknie Widoczność/Grafika (skróty klawiszowe: VV / VG) i w szablonach.

     

Nadpisanie kategorii wywołane przez prawe kliknięcie przycisku myszy na element z obszaru rysunku jest jednoznaczne z nadpisaniem grafiki z poziomu okna dialogowego we Właściwościach widoku. Nadpisanie lub ukrycie elementu nie jest możliwe do sprawdzenia z poziomu żadnej listy, ani okna dialogowego w programie, dlatego BIM koordynator ma mniej możliwości sprawdzenia i ewentualnego wprowadzenia poprawek w ten sposób edytowanych obiektów.

 

 

mgr inż. arch. Wojciech Jędrosz

© 2024 by Grupa4BIM