1. pl
  2. en

O autorze:

Wojciech Jędrosz

BIM Manager

 

Architekt mający doświadczenie w pracy jako BIM menedżer, BIM koordynator i modeler BIM. Odpowiedzialny za ustalenia wymagań informacyjnych BIM i asystę techniczną.

Uważasz artykuł za ciekawy?

Chcesz się z nami skontaktować?

NAPISZ!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

BIM

10 listopada 2021

Biblioteki BIM - ATT: kanał liniowy np. V-shaped bottom

Kolejnym przykładem realizacji bibliotek BIM dla instalacji są modele kanałów liniowych dla ATT.

 

Kanały mają za zadanie odprowadzić dużą ilość wody. Można je dowolnie konfigurować i łączyć pod wymaganym kątem z innymi kanałami. Dodatkowo wykończenie brzegu może być dostosowane do potrzeb posadzki, a w miejscu odpływu jest montowania rewizja do kanalizacji.

Poraz kolejny przy przygotowaniu modeli istotną kwestią okazał się stosunkowo mały rozmiar pliku przy wielości danych zapisanych w pliku. Prezentacja mnogości wariantów przez wybór typów wpustów, ich położenia, szerokości i długości kanału bezpośrednio w modelu pozwoli na optymalne wykorzystanie produktu w projekcie umożliwiając szybka modyfikację wariantów. 

 

 

Odbiorcy bibliotek BIM dzięki możliwości nanoszenia zmian w czasie rzeczywistą chętniej sięgną po nie już na etapie projektu. Dobrze wykonany model BIM to świetna reklama produktu, który pojawiając się w projekcie pozwala wyeksponować atuty produktu. 

 

 

 

 

Zespół naszych specjalistów posiada szerokie doświadczenie w zakresie:

tworzenia rodzin, obiektów BIM w Revicie oraz Archicadzie 

modelowanie obiektów na podstawie chmury punktów

 

Oferujemy usługę tworzenia parametrycznych bibliotek (Rodzin) BIM, MFG i OBJ. Rodziny komponentów odwzorowują wyroby budowlane, używane w procesie inwestycyjnym przez projektantów z branż budowlanej i mechanicznej. Korzystając z naszych usług zyskasz pewność, że modele Twoich produktów będą opracowane zgodnie z najlepszymi wzorcami i aktualnymi trendami w branży.

.

 

Zobacz inne realizacje bibliotek BIM:

 

 

© 2024 by Grupa4BIM